14. Winter Cup

Bezmála 250 jezdců využilo možnosti startu v prestižním závodě na okruhu v Lonatu nedaleko turistického střediska Lago di Garda. Pro příznivce Maranello Kart je toto místo považováno za domácí prostředí, neboť své zázemí má tento motokárový výrobce nedaleko dráhy.

Samotný závod byl vypsán ve třech kategoriích. V KF3 s Maranellem nastoupili naše Lucka Makarenková, Rusové Rudakov, Nikitchenko, bratři Frolenkové, Fin Pakari, Dán Klinkby, Němec Caspari , Rakušan Reiner, Španěl Barrera a Angličan King. Z českých pilotů se závodu v této kategorii zúčastnili ještě Martin Doubek a Kačka Seidlová. Bohužel, nikdo z našich se do finále neprobojoval. Nejlepším z Maranellských byl starší ze sourozenecké dvojice Frolenkovů, Eduard na 41.místě. Druhou kategorií byla KF2, kde Česká Republika měla pouze jednoho zástupce, a to Michala Fouska, který se letos v tomto závodě poprvé posadil do motokáry. Dále s Maranellem vyrazilo na dráhu dalších 12 pilotů z celé Evropy. Nejlépe se umístil Max Goff s Anglie na druhém místě, ale velkou pochvalu zaslouží určitě i Michal Fousek, který se probojoval do finále jako 28. ze 112 účastníků a celkově obsadil 27.místo, které mohlo být ještě lepší, ale Michal ve zkoušce karburace před finálem zadřel motor, který se musel narychlo vyměnit a měl velké problémy s naraženými žebry. Michal si velmi pochvaloval nový podvozek RS8. „V Lonatu jsem začal na podvozku RS9, potom mi mechanici připravili RS8 a já okamžitě zrychlil o 0,4 vteřiny“, chválil Michal nový podvozek. Nejprestižnější kategorií byla SKF, kde startuje novopečený držitel zlatého volantu Libor Toman a samozřejmě Zdeněk a Tereza Grómanovi, kteří hájí barvy Maranella. Spolu s nimi se ve stejných barvách na start postavili ještě Fin Vainio a Angličani Hanley a Litchfield. Těchto pět pilotů se směle pustilo do lítých bojů . Je nutno pochválit všechny výše jmenované, neboť se v této silné třídě nikdo neztratil a všichni odvedli výbornou práci. Celý víkend bojovali na čele Vainio s Hanleym, ale Zdeněk s Terezou byli také velmi rychlí, bohužel některé kolize je odsunuli do středu jezdeckého pole. Dlouhé finále na 28 kol přineslo velká překvapení v podobě mnoha odstoupení ze závodu. Smůlu si vybral i Libor Toman, kterému se rozletěla spojka. Také dvojice Hanley a Vainio odstoupili z poškozeným zapalováním, a to Hanley ze čtvrtého a Vainio ze druhého místa, když útočil na vedoucího Catta. Stejný osud potkal i Zdenka Gromana, který po kolizi poškodil motokáru. A tak je potřeba opět pochválit Terezku, která v posledním kole předjela Lichtfielda a dojela jako nejlepší z Maranella na 13.místě. Přitom stačila zajet nejrychlejší kolo závodu. Nutno podotknout, že většině pilotů s Maranellem (Vainia a Hanleye nevyjímaje) jsou motory připravovány ve Cvikově firmou KVS Racing. Dalším závodním víkendem, kdy můžeme sledovat boje těchto skvělých pilotů je druhé pokračování WSK 7. a 8. března v italském Sarnu.