OK-KART MARANELLO Racing Mistrem ČR

Mistrovství České republiky Vysoké Mýto – 30.09.2012

01 Poslední podnik Mistroství České republiky v kartingu nás opět zavedl na okruh ve Vysokém Mýtě. Tým OK KART MARANELLO Racing nasadil do závodního víkendu své tři stálé jezdce.

02

03 Ve třídě Rotax Junior startoval s číslem 123 Jan Filip(Maranello RS7/ Rotax). Sobotní měřený trénink se mu zdaleka nevyvedl tak, jak bylo v červeném stanu plánováno a Honza tak startoval až z osmého místa. Bojovností a zlepšeným výkonem se mu podařilo dosáhnout v první jízdě na čtvrtou pozici. Stejné umístění v cíli se mu podařilo docílit i ve druhé bodované jízdě a celkově skončil těsně pod stupněmi vítězů – na čtvrtém místě.

04 Pozornost OK KARTu byla ale soustředěna především do třídy KF2 , kde spolu poprvé startovali dva týmoví kolegové – Ondřej Kočka(Maranello RS9/BMB-KVS) a Jiří Poživil(Maranello RS9/Maranello), pro kterého to byla premiéra v této elitní třídě. To se také podepsalo na jeho celkovém šestém místě. Ondrovi se podařilo vyjet v sobotu kýžené pole position, což mu dávalo veliké šance v boji proti Lucii Panáčkové o mistrovský titul. První jízda se však nevyvedla přesně podle představ, když skončil druhý. Důležité bylo ale udržení za sebou největší soupeřky, což posunovalo Ondru do slibné šance. Nic však stále nebylo rozhodnuto. Rozhodující druhá bodovaná jízda přinesla rozuzlení. Po startu se na špici neustále střídali jezdci Kočka, Panáčková a Dabski. Nejšťastnějším v cíli byl o pouhé dvě desetiny Ondřej Kočka, který tímto konečným bodovým ziskem získal poprvé titul Mistra České republiky v kategorii KF2 a splnil tím sezónní cíl týmu OK KART MARANELLO Racing