OKKART Maranello Racing - MČR Vysoké Mýto

Druhý závod, tentokrát ve Vysokém Mýtě, měl skoro stejný průběh. Během sobotního dne sice dráhu zkrápěl déšť, ale ani to našim jezdcům nebránilo v bojích o přední pozice.

V sobotním vytrvalostním závodě skončil tým Wasabi Racing Maranello opět na stříbrné pozici, když závod vyhrál vítěz z Chebu, tým EMHO Racing. V nedělním sprintu Hond dojel Aleš Burger rovněž na třetí pozici. Sobotní vytrvalostní závod se jel celý za deště, a tak bylo patrné, že podvozek Maranello RS10 funguje nejen na suchém asfaltu, ale i za zcela opačných podmínek.

Tento fakt potvrdil i Ondřej Kočka, startující na podvozku Maranello RS12. Ten zvítězil v sobotním měřeném tréninku, který se jel taktéž na mokrém povrchu. V neděli již trať byla suchá, a tak se očekával stejný průběh jako v Chebu, protože jak se zatím zdá, Ondřej Kočka je žhavým favoritem celého šampionátu. V první jízdě si své postavení utvrdil, když i přes omezenou funkčnost zadní brzdy zvítězil a dovezl si dalších 25 bodů do celkového hodnocení. Ve druhé jízdě již technika fungovala na 100% a Ondřej Kočka svým soupeřům odjížděl rozdílem 3 desetin na jedno kolo. Bohužel, když do cíle chybělo necelé jedno kolo, v jeho motoru praskla ojnice a musel se tak vzdát nejen slušného náskoku, ale také prvního místa. Díky tomu, že se to stalo až v posledním kole, byl nakonec klasifikován na čtvrtém místě. Celkově skončil tedy druhý a v průběžném hodnocení Mistrovství České republiky mu patří první místo.