Wasp Racing - MČR Karting Písek

Sušický motokárový team se minulý víkend zúčastnil 3.závodu MČR endurance v kartingu na okruhu v Písku Hradišti. Písecký závod byl pro celý team ve velkém očekávání. Na Hradišti jsme jako doma a proto jsem se na tomto závodě chtěli ukázat v tom nejlepším světle.

Team startoval posílený o dva zkušené jezdce Jindřicha Váchu a Marka Hronovského. Díky těmto dvou pilotům se team během celého závodu pohyboval v popředí výsledkové listiny.

Tým startoval ve složení : Jidřich Vácha, Marek Hronovský, Jaroslav Krčma, Zbyněk Špirit a Tomáš Krčma. Wasp racing startoval z 10.pozice . Jako první závod rozjížděl Jindřich Vácha, který po startu byl na 9.místě. Během několika málo kol se propracoval na 5.místo, na kterém předával ,,štafetu" Markovi Hronovskému. Marek pokračoval ve skvělé stíhací jízdě.Po Markovi jel Tom poté opět Jindra, Marek a celý závod zakončoval Jarda se Zbynďou.

Během celého závodu jsme se drželi na velmi pěkných pozicích. Chvíly jsme byli na 3 a 4.místě. Necelou půlhodinu před koncem závodu jsme museli tankovat.Ztratili jsme tak 5.pozici . Tým za námi obsolvoval k našemu udivení zastávku bez takonkování (díky o 3litry větší nádrži) a tudíž jsme spadli na 6.místo, na kterém jsme nakonec celý závod dokončili se ztrátou 1.kolo na 5.příčku. Diky 6.pozici jsme poprvé obsadili podiové umístění v MČR Karting Honda Endurance.

V 6.hodinovém závodě se oceňuje 6. nejlepších týmů. Tímto bych rád poděkoval Jindrovi Váchovi a Marku Hronovskému za spolupráci. Tým odjížděl z Písku spokojen Krásné 6.místo a dalších 15 bodů do tabulky hodnocení MČR Honda Endurance Další závod teamu bude příští týden MČR Karting Vysoké Mýto.