Wasp Racing - MČR Karting Sosnová

Minulý víkend se team Wasp racing Sušice zúčastnil úvodního podniku seriálu Mistrovství České republiky ve vytrvalostních závodech v Kartingu, který se konal na trati v Sosnové u České Lípy. Posádka Wasp racing startovala ve složení Jiří Mika, Jaroslav Krčma, Zbyněk Špirit a Tomáš Krčma. Team v letošní sezoně využívá opět podvozků italské značky Maranello.

V pátek jsme v Sosnové trénovali a dolazovali nastavení na sobotní závod od 13.00–17.00 Sobotní program začal velmi brzo ráno rozpravou jezdců. Poté následoval měřený trenink. Za Wasp racing jel ,, měřák" Jirka. Všem udělal velkou radost, když zajel 9.místo na startu.Věděli jsme, že 6.hodin je dlouhá doba a stát se může všechno. Proto jsme byli v klidu a v očekávání jak to vše dopadne. Celý závod odstartoval Jirka, který předvedl velmi pěkný výkon. Při startu se dostal z 9.místa na 5. Všichni jezdci se sunuli na vnitřní část dráhy a Jirka je objel venkovní stopou Po několika kontaktů jsme postupně byli 7. poté 9 a pak 10. Jirka zajížděl skvělé časy a my měli radost. Druhý jel Tom pak Jára a první 3.hodiny závodu zakončoval Zbynďa Druhá polovina závodu byla ve znamení postupného zhoršení časů všech posádek z důvodu pochopitelného opotřebování pneumatik.Drželi jsme se neustále na 8–10 pozici . Během závodu jsme udělali dvě chyby při střídání a dostali jsme 2× penalizaci 30s STOP and GO. Ve celkovém pořadí jsme skončili na 9.místě se ztrátou 25.9s na 8.pozici. Odvezli jsme si ze Sosnové 9 bodů do celkového hodnocení a 9.průběžnou příčku v Mistrovství České republiky. Další akcí Wasp racing bude prezentace teamu na dětském dnu v Sušici při oslavách města Sušice, která se bude konat v pátek 1.6 .